W naszej czytelni zamieściliśmy kilka propozycji ciekawych książek.

Obecnie na rynku mamy szeroki dostęp do informacji na temat wychowania, psiej psychologii, szkolenia, które pomogą stać się wyedukowanym właścicielem psa.
Podpowiedzą jak rozwiązać pojawiające się ewentualne problemy i jak przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny.

ZACHĘCAMY DO LEKTURY !!!"Przechytrzyć psa" autorki - Terry Ryan, Kirsten Mortensen, wydawnictwo - Galaktyka

Szkolenie psów przez wiele lat opierało się na wzmocnieniu negatywnym, stosowaniu siły i przymusu. Na szczęście, zaczynamy odchodzić od takich sposobów a Terry Ryan - ceniona w całym świecie specjalistka szkolenia - jest jedną z prekursorek metod pozytywnych.

PRZECHYTRZYĆ PSA to książka, w której autorka dzieli się swym dwudziestopięcioletnim doświadczeniem i uczy czytelnika, jak zrozumieć psa, jak go szkolić i rozwiązywać pojawiające się problemy bez użycia siły. Książka ta pokaże Ci, jak, wykorzystując pozytywne metody szkolenia, mądrze motywować psa, nauczyć go ciekawych sztuczek oraz pozwoli zrozumieć, co dzieje się w głowie Twojego najlepszego przyjaciela.
Lekkie pióro autorki sprawia, że książka jest napisana w bardzo przystępny i zrozumiały sposób.


"Tajemnice psiego umysłu" autor - Stanley Coren, wydawnictwo - Galaktyka

Większość wielbicieli psów traktuje swoich czworonożnych przyjaciół jak członków rodziny, a co za tym idzie, uważa, że psy czują, rozumieją i myślą, tak jak ludzie. Podobnie sądzi profesor psychologii Stanley Coren. Autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu, węchu, czucia, smaku, a także osobowości, świadomości i umiejętności psów. Opowiada o tym, przytaczając wiele ciekawych anegdot, przedstawia wyniki swoich badań, często mówi o zachowaniach swoich własnych podopiecznych. ..


"Sygnały uspokajaj ące jak psy unikaj ą konfliktów" autor - Turid Rugaas, wydawnictwo - Galaktyka

"Mój pies jest tak mądry, że tylko mówić nie umie" - jakże często zdanie to pada z ust ludzi, którym wydaje się, że doskonale znają swojego pupila. Tymczasem nic bardziej błędnego - nasz pies- mówi ?! Wprawdzie nie w znaczeniu werbalnym, za to posiada wrodzoną umiejętność posługiwania się rozwiniętym systemem sygnałów mowy ciała. Za ich pomocą komunikuje się nie tylko z innymi psami, ale również z istotami spoza swojego gatunku. Znajomość sygnałów uspokajających, jak je nazwa Turid, ułatwi nam wzajemne zrozumienie, nie tylko na placu szkoleniowym, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Pozwoli nam poznać pasjonujący świat psów. Dzięki ludziom takim jak Turid Rugaas zaczynamy w prawdziwy sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Tradycyjne metody tresury opierające się na stosowaniu siły i wymuszaniu podporządkowania się naszej woli, ustępują dziś miejsca metodom pozytywnym, polegającym na współpracy z psem, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jedno jest pewne. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzymy na psa w ten sam sposób, co do tej pory.


"Dobre Psy" autorki - Agnieszka Boczula, Paulina Łukaszewska, wydawnictwo - Bellona

Bogato ilustrowany poradnik znanej treserki psów, pomagający odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać psa? Zastanawiamy się nad rasą najodpowiedniejszą dla nas, często też nad tym, jaką wybrać płeć, czy zdecydować się na szczeniaka, czy też dorosłego psa, a może wybrać psa ze schroniska ? Zastanówmy się też, bo to bardzo ważne, jak dobrać psa do swojego charakteru i stylu życia.


"Mądry pies" autor - Immanuel Birmelin, wydawnictwo - Muza

Naucz się "czytać" myśli swojego psa, rozwijać jego talenty, pobudzać go emocjonalnie i utrzymywać w idealnej formie psychofizycznej. Bystry umysł i sprawne ciało stanowią bowiem klucz do psiego szczęścia. Właściwe proporcje to podstawa.


"Szczenię doskonałe" autor - Gwen Bailey, wydawnictwo - Galaktyka

Jest to książka o tym, jak wpływać na rozwój psychiczny szczenięcia i jak kształtować jego przyszły charakter.

"Szczenię doskonałe" jest książk ą dla wszystkich tych, którzy mają, lub dopiero zamierzają nabyć szczenię i chcą je wychować na szczęśliwego, przyjaznego i zawsze dobrze zachowującego się psa. Winą za złe zachowanie psów często obarcza się ich właścicieli, a tymczasem wielu z nich to osoby odpowiedzialne i bardzo dbające o swoje czworonożne pociechy. Jedyne, czego im brakuje to odpowiednia wiedza na temat tego, jak wychować szczenię. Znajdą właśnie w tej książce. Opierając się na najnowszych badaniach nad zachowaniem się psów, ta fascynująca książka dowodzi, że o wiele skuteczniejsze jest zapobieganie problemom, niż walka z nimi.


" Obedience -trening posłuszeństwa" autor - Inki Sjösten, wydawnictwo - Galaktyka

W dzisiejszych rodzinach psy powoli przestają pełnić funkcję zabawek dla najmłodszych. Coraz więcej psów trafia do ludzi ceniących aktywność sportową, którzy świadomie wybierają rasy predysponowane do pracy. Nic więc dziwnego, że póŸniej, zamiast na niedzielnym spacerze w parku, można ich razem spotkać na torze agility lub na zawodach z tropienia czy posłuszeństwa. Właścicieli psów przyciągają emocje wynikające z rywalizacji oraz satysfakcja czerpana z wyjątkowej więzi z psem.

Właśnie do takich odbiorców kierujemy książkę poświęconą najnowszej dyscyplinie na polskiej scenie kynologcznej - obedience, czyli posłuszeństwu sportowemu.


"Posłuszeństwo na co dzień" autor - Inki Sjösten, wydawnictwo - Galaktyka

Posłuszny pies,to szczęśliwy pies. Ta dewiza przyświeca Inki Sjösten - autorce wspaniałego poradnika "Posłuszeństwo na co dzień". Książka jest zbiorem praktycznych porad dotyczących szkolenia i wychowania zarówno szczenięcia jak i starszego psa, przedstawionych w przystępny i interesujący sposób.

Autorka podpowiada, jak stworzyć dobrą relację między psem a opiekunem, wykorzystując cztery podstawowe zasady nagradzania i pamiętając o roli człowieka jako przywódcy stada. Poza nauką komend, w książce zawarte są ogólne informacje dotyczące psychiki i zdrowia psa oraz jego zdolności uczenia się.


"Aria, do mnie ! Skuteczna nauka przywołania" autor - Jacek Gałuszka, wydawnictwo - Galaktyka

Dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce poznasz wiele metod uczenia przywołania i nauczysz swojego psa niezawodnego reagowania na Twoje polecenia. Dowiesz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które powodują, że Twój ulubieniec ucieka, zamiast spokojnie podchodzić do Ciebie.

Książka, dzięki konkretności i zwięzłości, może być przeczytana nawet przez najbardziej zapracowanego właściciela psa. Serdecznie polecam !!!


"Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem" autor - Jean Donaldson, wydawnictwo - Galaktyka

Najbardziej prowokująca i zarazem inspirująca książka na temat zachowań psów i ich szkolenia !

Rzadko zdarza się, by ktoś pisał równie fachowo i przekonująco. PIES I CZŁOWIEK to książka wyjątkowa. Choć to pierwsza duża publikacja tej autorki, nie waham się stwierdzić, że nigdy nie czytałam lepszej publikacji na ten temat. Jest nadzwyczaj oryginalna, fascynująca w lekturze i przynosi tyle nowych informacji, że po jej przeczytaniu wielu właścicieli psów z pewnością niemal całkowicie zmieni swoje poglądy na zachowanie psów i ich szkolenie. Dr Ian Dunbar lekarz weterynarii, behawiorysta, autor książek poświęconych psychologii zwierząt.


"Pies, który kochał zbyt mocno. Opowieści i porady z dziedziny psychologii psa " autor - Nicholas Dodman, wydawnictwo - Galaktyka

Ta niezwykła książka w przystępny sposób omawia problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Niektóre z nich mogą wynikać z błędów wychowawczych ze strony właściciela, czy z niewłaściwej socjalizacji, a inne mają podłoże psychiczne. W zależności od problemu, autor podsuwa nam różne metody pracy z psem. Skuteczne może okazać się odpowiednie szkolenie i wychowanie, czasem pomocna może być porada doradcy behawioralnego czy lekarza weterynarii - specjalisty zachowań zwierząt. Obecnie schorzenia określane terminem "zaburzeń zachowań zwierząt" można skutecznie leczyć, poddając je indywidualnej terapii behawioralnej przeprowadzonej przez specjalistów z dziedziny zachowań zwierząt.


"Najpierw wytresuj kurczaka " ("Don`t Shoot the Dog") autor - Karen Pryor, wydawnictwo - Media Rodzina

Nowe metody pozytywnego wzmacniania pożądanych zachowań, dzięki którym poradzisz sobie z kurczakiem, delfinem, psem, kotem, dzieckiem, współmałżonkiem, a nawet samym sobą.

Karen Pryor jest pisarką i biologiem behawioralnym, założycielką i pionierką programu tresury delfinów. Jej książka, znana także w Polsce pod oryginalnym tytułem Don`t Shoot the Dog, stała się bestsellerem, gdyż potrafiła w niej w jasny i ciekawy sposób wyjaśnić zawiłości metod treningu behawioralnego zarówno w odniesieniu do zachowań ludzkich, jak i zwierzęcych. Sekret skutecznej zmiany zachowań polega na stosowaniu w praktyce metod opartych na motywacji, wzmocnieniu pozytywnym, nagradzaniu, bez krzyków, gróŸb, siły fizycznej czy kary.

    Do góry...

 
 

| Copyright © 2003-2015 by Dwie Twarze & agnes | Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione ! |