Większość ciepłych dni, każdy z nas spędza nad wodą.Wyjeżdżamy na wakacje nad morze. Bierzemy psa ze sobą na urlop, spędzamy z nim czas aktywnie, bieganie itd. Ale chcemy, żeby nas pies brał czynny udział z nami w wodzie a nie u mnie pływać? Większośc myśli, że wszystkie psy umią z natury pływać. No otóż nie, nie wszystkie rasy psów umieją pływać od razu do wejścia do wody.
Jak nauczyć psa pływać?
Najlepiej zabierz psa nad wodę gdy jest jeszcze szczeniaczkiem. Im wcześniej tym lepiej. Nawet najmniejsze szczeniaki takie ok 5 tygodniowe mogą zacząć pływać. Wejdź z psem do wody, ale najpierw przy brzegu później zacznij stopniowo z nim wchodzić na głęboką wodę, pies nagle zacznie machać łapami. Wszystkie czynności wykonuj z psem na znanym wcześniej kąpielisku. Warto dodać, że np. niedaleko Lublina znajdują się specjalne miejsca, w których bezpiecznie może kąpać się pies. O jakie miejsca chodzi? Pełny opis tych miejsc znajdziemy na portalu lublininfo.pl.
Czy pływanie jest zdrowe dla psa?
Pływanie nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie ludzi ale i również na zwierzęta. Jak wiemy wszyscy rehabilitanci zalecają pływanie ludziom, ma to dobry wpływ na kręgosłup i postawę a u psów również na stawy. Pływanie to niezły trening, pracują przy tej czynności aż 40 mięśni. Należy pamiętać, że przed wejściem do wody najlepiej pójść na spacer by była jakakolwiek rozgrzewka. Pływanie to też świetny sposób na ochłodzenie ciała podczas upałów. Pływanie to świetna alternatywa dla psów otyłych, dzięki tej aktywności fizycznej możemy psa odchudzić.
Z reguły psy uwielbiają pływać, świetnie w wodzie się bawią. Pływanie to również świetna forma spędzenia czasu z pupilem i wynagrodzenie spędzonego czasu gdy pies był cały dzień sam, gdy właściciel był w pracy.