Kolce na ptaki – skuteczny sposób na odstraszanie

Przesiadujące ptaki na parapetach mieszkań są dla wielu osób sporym problemem. Jeśli chcesz się pozbyć np. gołębi z balkonu, potrzebny będzie efektywny odstraszacz na ptaki. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są kolce na ptaki, które skutecznie chronią różne miejsca przed niechcianymi gośćmi.

  • Kolce na ptaki

  • Jakie kolce przeciw ptakom wybrać?

Kolce na ptaki to jedna z najskuteczniejszych metod ich odstraszania.

Kolce na ptaki

Widok ptaków wokół siedlisk ludzkich stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, jednak obecność ptaków często jest zbyt zauważalna i niestety odczuwalna. Problem zalegających w wielu miejscach ptasich odchodów jest sporym problemem, jednak są na to sposoby. Jedną z dostępnych i zarazem najskuteczniejszych metod na rynku jest odstraszanie ptaków dzięki używaniu kolców na ptaki.

Montaż kolców przeciwko ptakom pozwala na zabezpieczenie różnych elementów architektonicznych, np. parapetów, elewacji, gzymsów, rynien, tablic reklamowych, rzeźb i wielu innych.

Najlepsze kolce przeciw ptakom są odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych i długookresowego działania promieniowania UV. Kolce przeciw gołębiom tworzą np. druty sprężynowe, które zostały zrobione ze stali nierdzewnej. Same końce drutów są wykonywane w taki sposób, że uniemożliwiają zranienie ptaków.

Pamiętajmy, że kolce na ptaki można przykleić do dowolnej powierzchni dzięki specjalnemu klejowi silikonowemu, lub za pomocą wkrętów do powierzchni drewnianych. Kolce są proste w zastosowaniu i bardzo skuteczne w działaniu; odstraszają gołębie i inne ptaki z zabezpieczonych miejsc. Ptaki nie mogą komfortowo przesiadywać i gniazdować na parapecie, balkonie czy dachu.

Ich wysoka skuteczność sprawia, że mają niezwykle szerokie zastosowanie. Kolce widujemy nie tylko w przypadku takich miejsc jak kioski, przystanki, balkony i pomniki, ale również na większości stadionów, dworców oraz innych budynkach użytku publicznego.

Jakie kolce przeciw ptakom wybrać?

Kolce na ptaki charakteryzuje kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego modelu. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na fakt, jaki gatunek ptaków będziemy chcieli odstraszać. Na rynku mamy do wyboru sporą ilość różnych modeli kolców różniących się m.in. ilością kolców wchodzących na jeden metr bieżący. Jeśli zależy nam na odstraszeniu nieco większych gatunków ptaków (np. gołębi), wówczas wystarczy kupić model ze stosunkowo nie dużą ilością kolców, jeśli z kolei problem będzie dotyczył małych ptaków (np. sikorki i wróble), wtedy warto kupić model charakteryzujący się gęstszym systemem kolców.

Druga rzecz, to szerokość miejsca, w którym chcemy zamontować kolce przeciw ptakom. Pamiętajmy, że kolce dostępne w ofertach sklepowych mają różny rozstaw drutów. Jeśli występuje szersza powierzchnia, wówczas stosuje się równoległy montaż kilku rzędów kolców.