Przedmioty, które przydają się, kiedy posiadamy psa

Psy przeważnie nie są specjalnie wymagające, ale zdarza się, że potrafią namieszać. Wtedy warto mieć kilka gadżetów albo pomocy, które sprawią, że szybko uporamy się z problemem. Nasze zwierzaki nie zawsze mogą o siebie zadbać, a czasami gadżety pomagają nam zachować komfort, czystość i nie stresować się niepotrzebnie na zapas. Przydaje się to zwłaszcza przy szczeniakach i starszych psach, które lubią sprawiać nam niespodzianki.

Osobny pojemnik na karmę dla zwierzaka


Psy nie są głupie i są w stanie domyśleć się, gdzie trzymamy ich karmę. Jeśli kupujemy ją w workach i nie przekładamy jej nigdzie, mogą próbować się do niej dobrać i wyjadać sobie z niego co nieco albo go rozszarpać i urządzić nam w kuchni małe tornado. W porządnie zabezpieczonych pojemnikach karma naszego zwierzaka będzie bezpieczna, a do tego pies nie będzie miał do niej dostępu. To bardzo ważne, szczególnie jeśli musimy dbać o jego dietę. Pojemnik powinien być szczelny, żeby nie ulatniał się z niego niekoniecznie przyjemny zapach, a do tego nic nie wysypało się z niego, jeśli przypadkowo nam się przewróci.

Zapasowe legowisko na wszelkie wypadek


Psy, tak jak ludzie, mogą pobrudzić swoje legowisko na różne sposoby. Szczeniaki i starsze psy mają tendencję do moczenia łóżka, ale starsze mogą władować się na nie z brudnymi od błota łapami i wtedy też trzeba wyprać legowisko. Wtedy dobrze mieć coś zapasowego, szczególnie jeśli dany materiał, z którego zostało zrobione, długo schnie. Dzięki temu nasz zwierzak nie będzie musiał spędzać nocy na podłodze, a do tego nie będą go gryzły niepotrzebne wyrzuty sumienia. Dodatkowe legowisko może być przydatne, kiedy będziemy jechać na wakacje, jeśli jedno z nich jest mniejsze albo łatwiej można je spakować.

Pasy dla psa do samochodu


Wyjeżdżanie gdziekolwiek z psem może być trudne. Są zwierzaki, które uwielbiają jeździć w samochodzie, ale są i taki, które całe się trzęsą i nie są w stanie ani na chwilę się uspokoić. Mogą się wtedy wiercić i nie wiedzieć, co się wokół nich dzieje. Wtedy pomocne mogą być pasy bezpieczeństwa dla psów. Są łatwe do zamontowania i sprawiają, że nasz zwierzak nie zrobi sobie krzywdy, na przykład w czasie gwałtownego hamowania. Mamy na rynku różne rozmiary, dzięki czemu każdy pies będzie mógł spokojnie odbyć nawet najdłuższą podróż, a do tego my nie będziemy go musli w jej czasie trzymać.